Aktualności i komunikaty

Aktualności i komunikaty

„Bezpieczny i zdrowy wypoczynek” – akcja w sobotę 25 czerwca w godz. 10:00 – 14:00 przy Delegaturze POW NFZ w Słupsku ul. Poniatowskiego 4

23.06.2022

Już w najbliższą sobotę 25 czerwca  w godz. 10:00 – 14:00 Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ Delegatura w Słupsku przed swoją siedzibą  przy ul. Poniatowskiego 4 w Słupsku organizuje akcję pt. „Bezpieczny i zdrowy wypoczynek”.

Jeszcze przed wakacjami chcielibyśmy przypomnieć mieszkańcom Słupska o kilku ważnych zagadnieniach związanych ze zdrowiem, profilaktyką i bezpiecznym wypoczynkiem.

Koniec czerwca to ważny okres dla promocji zdrowia:

  • w dniach: 4 – 26 czerwca 2022 r. – Dni Walki z Rakiem;
  • 27 czerwca 2022 r. – Światowy Dzień Walki z Cukrzycą;
  • 29 czerwca 022 r. –  Dzień ratownika WOPR.

Uwzględniliśmy te szczególne okazje i zaprosiliśmy do współpracy w organizacji akcji – stowarzyszenia zajmujące się tą tematyką na terenie Słupska.

Swoje stanowiska na placu przed naszą siedzibą wystawią:

  • Słupskie Stowarzyszenie „Amazonka” – na specjalnym fantomie będzie można nauczyć się jak prawidłowo badać swoje piersi.
  • Polskie Towarzystwo Stomijne Pol-Ilko – wyjaśni, jak radzić sobie z problemem stomii.
  • Polskie Stowarzyszenie Diabetyków – przekaże cenne informacje, jak rozpoznać odpowiednio wcześnie objawy cukrzycy, jakie wiążą się z tym zagrożenia.
  • Słupskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe – opowie o zagrożeniach podczas wypoczynku nad wodą, jak im zapobiegać, zaprezentuje też algorytm udzielania pierwszej pomocy osobie podtopionej.

Dostępne też będzie nasze mobilne stanowisko Pomorskiego OW NFZ, w którym będzie można:

  • wyrobić kartę EKUZ (Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego)
  • założyć profil zaufany,
  • pomożemy założyć konto na Internetowym Koncie Pacjenta (IKP),
  • opowiemy o programach profilaktycznych, o programie diety NFZ,
  • będą również pokazy pierwszej pomocy medycznej z użyciem AED.

Zapraszamy w sobotę 25 czerwca w godzinach 10:00 – 14:00, przed siedzibę słupskiej Delegatury Narodowego Funduszu Zdrowia, przy ul. Poniatowskiego 4 mieszkańców Słupska oraz wszystkich innych zainteresowanych.

Akcja jest całkowicie darmowa dla wszystkich.

źródło informacji: Zespół Komunikacji Społecznej i Promocji Pomorskiego OW NFZ

data publikacji: 23 czerwca 2022 r.